Урочисто і з задоволенням підводимо підсумки ІІ Всеукраїнського конкурсу з OSINT-аналітики для студентської молоді, ініційованого Центром медіааналітики «Суber Media Track».
Участь у конкурсі взяли 19 студенток провідних вишів України: Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола, відокремленого структурного підрозділу «Економіко-правничий фаховий коледж Запорізького національного університету», Національної академії внутрішніх справ, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Запорізького національного університету та відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут».
Вихідними даними була всього лише фотографія, що супроводжувалось 3-ма питаннями:
І рівень. Яким благодійним фондом керує жінка, що була учасницею рейдерства з відомим богатирем у 2020 році?
ІІ рівень. У що був одягнений Микола Васильович на зустрічі з Асею Шевченко?
ІІІ рівень. У якому році зареєстровано вебсайт організації, де працює Ася?
Публікуємо розв’язання.
І рівень
По наданій фотографії у Google-пошуку знаходимо інформацію про подію (день: 05.06.2021; маршрут: Софіївська площа – парк «Муромець»). Далі шукаємо дані про кінцеву точку маршруту велосипедистів (парк «Муромець»). Потім гуглимо за запитом «Парк Муромець + рейдерство + 2020» і натрапляємо на медіаматеріал за посиланням. У тексті переважно мова йде про Олександру Борисову. Далі вводимо у пошуковій системі запит «Олександра Борисова + декларація» і знаходимо вебсторінку з потрібними даними. У декларації вказано, що вона є уповноваженою особою Міжнародного благодійного фонду «ВІА КОНКОРДІА».
ІІ рівень
Ми вже знаємо, що мова йде про парк «Муромець» та заступницю генерального директора КП «Плесо» з екологічних питань Олександру Борисову. Тому в пошуку вводимо запит «парк Муромець + Олександра Борисова» і знаходимо відео тривалістю близько 10 хвилин. На 2:11 бачимо Миколу Васильовича (підписано), вдягнутого у тільник.
ІІІ рівень
Ася Шевченко є авторкою сюжету, оприлюдненого на ресурсі. Далі ми копіюємо вищезазначене посилання та переходимо на вебсайт, у розділі «Інформація про сайт» дивимося «Інформацію про домен», де зазначена дата створення сайту 02.02.2016.
Робота кожної учасниці є серйозним кроком до розвитку аналітичних вмінь та навичок. Ми навіть не очікували на такі результати, адже цьогорічне завдання було набагато складніше, ніж минулорічне. Так, до складу переможців увійшли:
І місце – Анастасія Губіна, студентка факультету журналістики та історичного факультету Запорізького національного університету;
ІІ місце – Тетяна Музика і Валентина Скакальська, команда студенток Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола (м.Тернопіль);
ІІІ місце – Тетяна Щирба, Катерина Козлюк, Дарія Касько, команда студенток Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола (м.Тернопіль).
Особливу подяку за активність та сприяння у проведенні конкурсу Центр медіааналітики висловлює Галині Вишневській, кандидату філологічних наук, в. о. завідувачки кафедри видавничої справи та медіакомунікацій Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола.
Сьогодні усім переможницям буде відправлено дипломи, подяки та сертифікати на фінансову винагороду. Також обов’язково відзначимо їх викладачів, ректорів вишів за сприяння в організації конкурсу. Звісно, ми не забули і про інших учасниць, які отримають свої друковані сертифікати на добру згадку.
Дякуємо активній молоді за ваші прагнення та ініціативи!