Шахрайство з технічною підтримкою: як не потрапити на гачок

За даними дослідження Microsoft, 60% користувачів у всьому світі стикалися зі шахрайством із технічною підтримкою. При цьому 1 із 6 користувачів був жертвою афери, що часто призводило до втрати грошей. Як відбувається шахрайство з технічною підтримкою? Зазвичай шахраї телефонують користувачам та намагаються переконати, що їх комп’ютер має проблему, яку потрібно негайно вирішити, звичайно ж, за…

Подробнее

Що робити, якщо ви знайшли свій пароль у списку найгірших паролів-2022?

Щоб захистити особисту та фінансову інформацію, слід почати з перевірки і зміни вже існуючих комбінацій. Також слід переглянути свій підхід до підбору та використання паролів надалі. У нагоді стануть такі поради: 1. Завжди обирайте для використання паролі, які є достатньо складними та унікальними для кожного облікового запису, бо так хакерам буде важче їх зламати. Уникайте…

Подробнее

А твій точно надійний? Рейтинг найгірших паролів 2022

Пароль – найпопулярніший спосіб входу в десятки облікових записів: від онлайн-банкінгу до соціальних мереж. Але не дивлячись на те, що в їх акаунтах зберігаються дані банківських карток та інша особиста інформація, користувачі продовжують обирати прості для запам’ятовування варіанти. Це підтверджують результати дослідження компанії NordPass, що опублікувала рейтинг найпоширеніших комбінацій у 2022 році. Так, найпопулярнішою у…

Подробнее

Як не підігрувати російській пропаганді?

Не вигадуйте хайпові, провокативні заголовки Ними легко може скористатися ворог, бо це один із поширених способів маніпуляції російської пропаганди. Заголовки, які не вітаються і у звичайний час, у воєнних умовах стають особливо небезпечними. Приклад: «Ядерна війна і другий Чорнобиль»: відомий астролог озвучила новий прогноз» Користуйтесь офіційними джерелами Не ведіться на панічні повідомлення з Facebook-груп, Telegram-каналів…

Подробнее

Що не можна публікувати під час війни

Під час війни російські спецслужби активно шукають в українському інфопросторі компромати, інфоприводи, геолокації, наслідки влучання тощо. Саме тому з’являються нові правила та обмеження в публікаціях. Усі вони наближають нашу перемогу, бо не дають ворогу інформацію, яку можна використати проти України. Так, Міністерство культури та інформаційної політики України застерігає не публікувати в реальному часі чи без…

Подробнее

Інфотерор: як працює підміна понять та інформаційна блокада

Продовжуємо розповідати про особливості застосування маніпулятивної технології та механізми дезінформації на прикладах рашановин. Сьогодні мова йтиме про «підміну понять» та «інформаційну блокаду». Як працює підміна понять?«Підміна понять» – це психологічний прийом, що базується на логічній помилці. Він полягає у представленні аудиторії будь-якого об’єкта або явища за таке, яким він не є. З часом цей підмінений…

Подробнее

Інфотерор: як працює емоційний резонанс та діє принцип контрасту

Продовжуємо розповідати про різні механізми дезінформації на прикладах рашановин. Сьогодні мова йтиме про «емоційний резонанс» та «принцип контрасту». Як працює емоційний резонанс у дезінформації? Емоційний резонанс – спосіб створення у широкої аудиторії певного настрою з одночасною передачею пропагандистської інформації, в основі якої лежить контент з високим рівнем емоційності.  Емоційний резонанс дозволяє зняти психологічний захист, який…

Подробнее

Директорка Центру поділилася досвідом роботи із віртуальними активами з прокурорами САП

12-13 грудня Анастасія Кондрико працювала із представниками Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у межах програми тренінгового курсу «Розслідування злочинів у сфері криптовалют». Організатором навчання став Тренінговий центр прокурорів України за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI). У перший день спікерка розкрила характеристику, типи, хронологію розвитку віртуальних активів, поняття і механізми функціонування блокчейну, пул основних гравців крипторинку,…

Подробнее

Інфотерор: як працює механізм «хибної аналогії» та що таке «використання перспективи»

Продовжуємо розповідати про різні механізми дезінформації на прикладах рашановин. Сьогодні мова йтиме про «використання перспективи» та механізм «хибної аналогії». Як працює механізм «використання перспективи»? «Використання перспективи» – однобічне висвітлення військових дій. Розповідаючи про будь-який конфлікт, «незалежні» ЗМІ дають висловитись лише одному учаснику та фактично грають на його боці. Створюючи однобічну перспективу, медіа показують споживачам лише…

Подробнее

Директорка Центру медіааналітики стала спікером миколаївського медіамарафону

У суботу кафедра журналістики та філології Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика провела онлайн-марафон «Я-журналіст». До програми заходу увійшло кількагодинне нон-стоп спілкування з відомими журналістами, медіаекспертами, редакторами, фахівцями у сфері PR – одним словом, авторитетними лідерами думок у журналістській діяльності. Студенти, роботодавці і науковці об’єднались заради обміну досвідом та підвищення стандартів професії. Марафон модерувала кандидатка…

Подробнее