Під час війни з РФ українці все частіше стикаються з фейками, дезінформацією, інформаційними атаками, зламом аккаунтів та іншими кіберзагрозами. Наші колеги з Міністерства цифрової трансформації України розповіли, як убезпечити себе від онлайн-ворога. Ми уклали для вас базовий перелік порад та правил, за допомогою яких можна уникнути інформаційної атаки.
1. Користуйтесь винятково офіційними джерелами інформації, підтвердженими сторінками держслужбовців і органів місцевого самоврядування, а також читайте перевірені медіа.
Так, існує «білий список» Інституту масової інформації, ЗМІ з якого можна довіряти: зокрема, тут є «Суспільне», «Громадське», «Ліга», «Українська правда», «Укрінформ», «Радіо Свобода», «Дзеркало тижня», «НВ», «Еспресо», «Бабель».
2. Поширюйте правду про війну, яку веде РФ проти України у соцмережах.
Робіть дописи для своєї аудиторії у соцмережах, спілкуйтеся зі знайомими адміністраторами груп та каналів в інших країнах та транслюйте інформацію через них. Також розповсюджуйте правду серед росіян, оскільки вони обмежені у доступі до об’єктивного інформаційного поля.
3. Не забувайте про кібергігієну своїх пристроїв:
● блокуйте пристрої щоразу після закінчення роботи;
● встановлюйте додатки лише з офіційних сервісів;
● не користуйтеся невідомою мережею Wi-Fi.
4. Захистіть свої соцмережі:
● встановлюйте складні паролі;
● не додавайте в «друзі» невідомі акаунти;
● увімкніть двоетапну автентифікацію.
5. Пам’ятайте, що у жодному разі НЕ можна «вестися» на рекламні дописи у соцмережах із псевдосторінок СБУ чи інших державних відомств. Існує ймовірність, що їх публікує ворог, щоб втертися в довіру. Тому перевіряйте офіційні сторінки установ на правдивість такої інформації.
І насамкінець, НЕ поширюйте інформацію про переміщення українських військових. Захищайте від ворога дії нашої армії, як вона захищає нас!