Масштабна кібератака на сайти держорганів та банків стала сьогодні темою ранкового ефіру ТК «Україна», до якого запросили і директорку Центру медіааналітики.
Нагадаємо, що 15 лютого відбулася потужна DDoS-атака на домен gov.ua, внаслідок якої протягом близько 5 годин не працювали сайти Міністерства оборони України, Збройних сил України, «зависали» вебсервіси ПриватБанку та Ощадбанку. Також серед інших було атаковано сайти Monobank, А-Банку, СБУ, Служби зовнішньої розвідки і портал «Дія», проте безуспішно. Схожа історія мала місце і 13-14 січня цього року.
DDoS-атака – цілеспрямований потік трафіку на певний онлайн-ресурс, що має на меті припинити його функціонування та обмежити доступ користувачів до нього. Надмірна кількість запитів спричиняє блокування системи та робить ресурс недоступним.
Кіберфахівцями державних органів встановлено шкідливий трафік з території Російської Федерації та Китаю, а також Чеської Республіки і Узбекистану. Загалом, мережа ботів цілком могла працювати з будь-якої точки Земної кулі, включаючи Україну.
Як нам стало відомо, було задіяно АРТ – пули, що роками накопичуюють підконтрольні пристрої, щоб у потрібний момент їх використати для атаки.
На переконання представників Держспецзв’язку, Мінцифри, СБУ, Кіберполіції та інших дотичних структур це була наймасштабніша атака за всю історію України. Проте незалежні фахівці з кібербезпеки не погоджуються з цією тезою, ставлячи акцент на тому, що подібні кібернапади є типовими. Нюанс полягає в тому, що цього разу вони мали за ціль ресурси, найчутливіші для населення.
Ймовірна мета – посіяти паніку та недовіру серед українського суспільства, аби підсилити вплив на і так нестабільну політичну ситуацію в державі.
Серед плюсів окресленої ситуації – демонстрація злагодженої роботи фахівців з кібербезпеки, що дозволила досить швидко припинити агресію, а також підвищення рівня взаємодії з міжнародною спільнотою відповідного сектору.
Більше деталей – у відео