Під час війни російські спецслужби активно шукають в українському інфопросторі компромати, інфоприводи, геолокації, наслідки влучання тощо. Саме тому з’являються нові правила та обмеження в публікаціях. Усі вони наближають нашу перемогу, бо не дають ворогу інформацію, яку можна використати проти України.
Так, Міністерство культури та інформаційної політики України застерігає не публікувати в реальному часі чи без офіційної інформації від державних органів України
– фото та відео місцевості, де відбувся обстріл;
– відео з ракетами, що летять, моменти влучання снарядів;
– точні адреси та координати місць бойових дій;
– відео/фото з розпізнавальними знаками: таблички із назвами вулиць, станціями метро, автобусними зупинками, магазинами та супермаркетами, заводами й підприємствами, номери авто;
– роботу української ППО;
– відео та фото влучання ракет;
– будь-які дані про дії та переміщення українських військ, а також основні військові об’єкти;
– неперевірену інформацію про потерпілих чи загиблих;
– будь-яку інформацію, не верифіковану державою та не з офіційних джерел.
Ще категорично заборонено стримити у прямому етері ракетний обстріл і бомбардування. Такі кадри допоможуть ворогу коригувати вогонь. Слід почекати із публікацією. Озвучувати та уточнювати дані в коментарях також не можна, лише після появи інформації про російську атаку та її наслідки від державних органів України.
Інформація під час війни – то потужна зброя. Тому пам’ятайте, що неуважне ставлення до неї може призвести до серйозних наслідків – підриву державної безпеки або «підспівування» пропаганді країни-ворога.