Щоб захистити особисту та фінансову інформацію, слід почати з перевірки і зміни вже існуючих комбінацій. Також слід переглянути свій підхід до підбору та використання паролів надалі. У нагоді стануть такі поради:
1. Завжди обирайте для використання паролі, які є достатньо складними та унікальними для кожного облікового запису, бо так хакерам буде важче їх зламати. Уникайте повторного використання паролів, що спрощує зловмисникам злам усіх ваших акаунтів у разі викрадення однієї комбінації.
2. Не повідомляйте свої дані для входу нікому, оскільки інші можуть навіть не навмисно ігнорувати правила кібергігієни і цим наражати вас на небезпеку.
3. Видаліть усі непотрібні облікові записи, бо вони можуть становити загрозу.
4. Доберіть собі менеджер і генератор комбінацій. Такий інструмент автоматично запропонує та збереже надійні та унікальні варіанти для кожного профілю. Все, що вам потрібно запам’ятати, це дані для входу в саму програму.
5. Регулярно перевіряйте надійність облікових даних і оновлюйте слабкі або застарілі варіанти.
6. Додайте багатофакторну автентифікацію – більшість облікових записів тепер мають таку можливість. Вона забезпечує ще один рівень захисту, вимагаючи додаткового підтвердження під час входу, наприклад, сканування обличчя чи відбитків пальців або одноразового коду.
7. Не входьте в акаунт під час під’єднання до загальнодоступної мережі Wi-Fi, оскільки введена інформація може бути перехоплена.
8. Встановіть рішення для захисту від шпигунських загроз та іншого шкідливого програмного забезпечення, а також від фішингових атак.
9. Остерігайтеся плечового серфінгу, коли використовуєте свої пристрої у громадських місцях. Розгляньте можливість придбання захисної плівки для екрану вашого ноутбука.
10. Не натискайте на підозрілі посилання в електронних листах і повідомленнях. Якщо ви сумніваєтеся, зв’яжіться безпосередньо з відправником, знайшовши контакти на офіційному сайті.
11. Вводьте дані для входу лише на сайтах, адреса яких починається з HTTPS, оскільки вони захищені та мають додатковий захист від атак, які можуть перехопити інформацію під час введення.
Тож, якщо ви активно користуєтесь варіантами зі списку про які ми писали раніше, то слід змінити їх негайно, щоб запобігти крадіжці не лише важливої особистої інформації, але й власних коштів з банківської картки.